Sold
2019 Volvo S60 T5 Momentum
| VIN Number: | 7JR102FKXKG012175 |
| Mileage: | 73,000 miles |
| Efficiency: | 24 miles city / 36 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Gray Metallic |
| Interior Color: | Light Beige |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2L I4 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2016 Mazda MX-5 Miata Club
| VIN Number: | JM1NDAC74G0116773 |
| Mileage: | 59,500 miles |
| Efficiency: | 27 miles city / 34 miles hwy |
| Body Style: | 6-Speed Manual |
| Exterior Color: | Gray |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2010 Nissan 370Z Touring – 40th Anniversary Edition
| VIN Number: | JN1AZ4EHXAM502253 |
| Mileage: | 93,000 miles |
| Efficiency: | 18 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Graphite |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.7L 6cyl |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2015 Subaru Crosstrek 2.0 Limited
| VIN Number: | JF2GPASC5F8286320 |
| Mileage: | 76,000 miles |
| Efficiency: | 23 miles city / 31 miles hwy |
| Body Style: | Crossover |
| Exterior Color: | Orange |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2000 Porsche Boxster Base
| VIN Number: | WP0CA2981YU620861 |
| Mileage: | 82,000 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Convertible |
| Exterior Color: | Bright Red |
| Interior Color: | Beige |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 2.7-L H-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Auto |
Price:
Sold
View Details
Sold
1995 Chevrolet Corvette
| VIN Number: | 1G1YY22P1S5116193 |
| Mileage: | 75,000 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Coupe 6-Speed |
| Exterior Color: | Red |
| Interior Color: | Gray |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 5.7L V8 |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2013 Volvo C30 T5
| VIN Number: | YV1672MK4D2307687 |
| Mileage: | 102,000 miles |
| Efficiency: | 21 miles city / 29 miles hwy |
| Body Style: | 5-Speed Automatic |
| Exterior Color: | White |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.5-L L-5 DOHC 20V Turbo |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Prominent Motors LLC
1796 Hendersonville Rd Ste S
Asheville, NC 28803
Phone: 828-551-7352
View Map
Print Listing
TESTIMONIALS
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I bought a 1994 Corvette, and was in another state. Dan did an excellent job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He was easy to work with and communicated every step of the buying process. He also helped with a couple minor maintenance items, before shipping the car with a fresh oil change and a full tank of gas! Highly recommend, would buy from him again! Joshua Zimmerly - Boise Idaho
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I first bought a 2018 Lexus IS300 from Dan then just bought a 2024 Infinity QX60 Autograph . Dan did an excellent job finding vehicle at my wife's request and good job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He good communicated every step of the buying process. Highly recommend, would buy from him again and again! Kevin Matejko - Danville VA
Copyright © Prominent Motors LLC
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing

