2022 GMC Yukon AT4
| VIN Number: | 1GKS2CKL2NR144412 |
| Mileage: | 74,000 miles |
| Efficiency: | 13 miles city / 19 miles hwy |
| Body Style: | 4WD |
| Exterior Color: | Summit White |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 6.2-L V-8 OHV 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$33,000
View Details
2022 Toyota Tacoma SR5
| VIN Number: | 3TYCZ5AN6NT054017 |
| Mileage: | 55,000 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 24 miles hwy |
| Body Style: | Double Cab |
| Exterior Color: | white |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$24,999
View Details
2019 Ford Expedition XLT
| VIN Number: | 1FMJU1JT2KEA34675 |
| Mileage: | 106,500 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 22 miles hwy |
| Body Style: | 4WD |
| Exterior Color: | White |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 DOHC 24V FFV |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$22,500
View Details
2019 Toyota Tacoma TRD Sport
| VIN Number: | 3TMDZ5BN0KM079621 |
| Mileage: | 82,500 miles |
| Efficiency: | 18 miles city / 22 miles hwy |
| Body Style: | Double Cab Long Bed 4WD V-6 6-Speed Automatic |
| Exterior Color: | Silver |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$22,500
View Details
2025 Acura Integra A Spec
| VIN Number: | 19UDE4G73SA004667 |
| Mileage: | 20,000 miles |
| Efficiency: | 29 miles city / 36 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Black |
| Interior Color: | Red |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 1.5L I4 |
| Transmission: | 6 Speed Manual |
Price:
$21,999
View Details
2021 Dodge Challenger R/T
| VIN Number: | 2C3CDZBT3MH546584 |
| Mileage: | 56,000 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Silver |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 5.7L V8 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$19,999
View Details
2010 Porsche Cayman Base
| VIN Number: | WP0AA2A85AU760761 |
| Mileage: | 64,500 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 27 miles hwy |
| Body Style: | 5-Speed Automatic |
| Exterior Color: | Red |
| Interior Color: | Beige |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 2.9-L H-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$19,500
View Details
2017 Land Rover Range Rover Sport HSE
| VIN Number: | SALWR2FV1HA132942 |
| Mileage: | 62,500 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | White |
| Interior Color: | Beige |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$18,000
View Details
2018 Audi TT Roadster
| VIN Number: | TRUT5CFV0J1006840 |
| Mileage: | 60,000 miles |
| Efficiency: | 23 miles city / 30 miles hwy |
| Body Style: | All-Wheel Drive |
| Exterior Color: | Red |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 2L I4 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$18,000
View Details
2019 Audi A3 Premium Plus
| VIN Number: | WAU5ULFF0K1032481 |
| Mileage: | 37,000 miles |
| Efficiency: | 22 miles city / 30 miles hwy |
| Body Style: | Convertible |
| Exterior Color: | Blue |
| Interior Color: | Beige |
| Drivetrain: | FWD |
| Engine: | 2L I4 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
$17,500
View Details
Contact Prominent Motors LLC
1796 Hendersonville Rd Ste S
Asheville, NC 28803
Phone: 828-551-7352
View Map
Print Listing
TESTIMONIALS
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I bought a 1994 Corvette, and was in another state. Dan did an excellent job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He was easy to work with and communicated every step of the buying process. He also helped with a couple minor maintenance items, before shipping the car with a fresh oil change and a full tank of gas! Highly recommend, would buy from him again! Joshua Zimmerly - Boise Idaho
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I first bought a 2018 Lexus IS300 from Dan then just bought a 2024 Infinity QX60 Autograph . Dan did an excellent job finding vehicle at my wife's request and good job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He good communicated every step of the buying process. Highly recommend, would buy from him again and again! Kevin Matejko - Danville VA
Copyright © Prominent Motors LLC
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing

