Sold
2021 Toyota Tacoma SR5
| VIN Number: | 5TFAZ5CN9MX102084 |
| Mileage: | 32,500 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 24 miles hwy |
| Body Style: | Double Cab 2WD |
| Exterior Color: | Gray |
| Interior Color: | Gray |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2016 Dodge Challenger RT SCAT Pack Shaker
| VIN Number: | 2C3CDZFJXGH315694 |
| Mileage: | 64,500 miles |
| Efficiency: | 14 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | white |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 6.4-L V-8 OHV 16V |
| Transmission: | Auto |
Price:
Sold
View Details
Sold
2024 Acura Integra A-Spec
| VIN Number: | 19UDE4H38RA020904 |
| Mileage: | 11,000 miles |
| Efficiency: | 29 miles city / 36 miles hwy |
| Body Style: | Lift back |
| Exterior Color: | Black |
| Interior Color: | Red |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 1.5L I4 |
| Transmission: | CVT CVT |
Price:
Sold
View Details
Sold
2018 Mercedes-Benz SLC SLC300
| VIN Number: | WDDPK3JA9JF151537 |
| Mileage: | 43,500 miles |
| Efficiency: | 25 miles city / 32 miles hwy |
| Body Style: | Convertible |
| Exterior Color: | White |
| Interior Color: | Beige |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2018 Dodge Challenger RT Shaker
| VIN Number: | 2C3CDZBT3JH154765 |
| Mileage: | 47,500 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Octane Red Pearlcoat |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 5.7-L V-8 OHV 16V |
| Transmission: | 6 Speed Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2019 Jeep Wrangler Unlimited Sport
| VIN Number: | 1C4HJXDG2KW678555 |
| Mileage: | 45,500 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Dark Shadow Grey Clearcoat Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.6 Liter V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2023 Mazda MX-5 Miata Club
| VIN Number: | JM1NDAL79P0561042 |
| Mileage: | 36,500 miles |
| Efficiency: | 26 city / 34 hwy |
| Body Style: | Convertible |
| Exterior Color: | Blue |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0L SKYACTIV-G I4 / 181 HP |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2023 Toyota GR86 Premium
| VIN Number: | JF1ZNBF19P8754701 |
| Mileage: | 25,000 miles |
| Efficiency: | 21 miles city / 31 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Blue |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 2.4-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2021 Honda Passport EX-L
| VIN Number: | 5FNYF8H51MB021849 |
| Mileage: | 44,000 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 24 miles hwy |
| Body Style: | All-Wheel Drive |
| Exterior Color: | Pearl White |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2022 Mini Convertible Cooper S
| VIN Number: | WMW43DL00N3P16346 |
| Mileage: | 20,000 miles |
| Efficiency: | 23 miles city / 33 miles hwy |
| Body Style: | Convertible |
| Exterior Color: | Blue |
| Interior Color: | Brown |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0L Turbocharged Inline-4 – 189 HP / 207 lb-ft |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Prominent Motors LLC
1796 Hendersonville Rd Ste S
Asheville, NC 28803
Phone: 828-551-7352
View Map
Print Listing
Recently Viewed Vehicles
2025 Nissan Z
4,500 miles | $29,500
TESTIMONIALS
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I first bought a 2018 Lexus IS300 from Dan then just bought a 2024 Infinity QX60 Autograph . Dan did an excellent job finding vehicle at my wife's request and good job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He good communicated every step of the buying process. Highly recommend, would buy from him again and again! Kevin Matejko - Danville VA
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I bought a 1994 Corvette, and was in another state. Dan did an excellent job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He was easy to work with and communicated every step of the buying process. He also helped with a couple minor maintenance items, before shipping the car with a fresh oil change and a full tank of gas! Highly recommend, would buy from him again! Joshua Zimmerly - Boise Idaho
Copyright © Prominent Motors LLC
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing

