Sold
2023 Toyota Tacoma SR5
| VIN Number: | 3TMAZ5CN6PM218188 |
| Mileage: | 20,000 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 24 miles hwy |
| Body Style: | Double Cab Long Bed 2WD V-6 6-Speed Automatic |
| Exterior Color: | White |
| Interior Color: | Grey |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2021 Jeep Wrangler Unlimited Sport
| VIN Number: | 1C4HJXDG9MW594591 |
| Mileage: | 49,000 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | SUB |
| Exterior Color: | Snazzberry Pearlcoat |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.6-L V-6 DOHC 24V FFV |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2020 Jeep Wrangler Rubicon
| VIN Number: | 1C4HJXCG2LW233168 |
| Mileage: | 28,000 miles |
| Efficiency: | 21 miles city / 22 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Graphite Gray |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.6L V6 |
| Transmission: | 6-Speed Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2019 Toyota Tacoma TRD Sport
| VIN Number: | 3TMDZ5BN0KM079621 |
| Mileage: | 82,500 miles |
| Efficiency: | 18 miles city / 22 miles hwy |
| Body Style: | Double Cab Long Bed 4WD V-6 6-Speed Automatic |
| Exterior Color: | Silver |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2017 Dodge Charger RT Scat Pack
| VIN Number: | 2C3CDXGJ6HH625653 |
| Mileage: | 45,500 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Yellow |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 6.4-L V-8 OHV 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2023 Dodge Challenger R/T
| VIN Number: | 2C3CDZBT4PH641921 |
| Mileage: | 24,000 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Blue |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 5.7L V8 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2020 Ford F-150 XLT
| VIN Number: | 1FTEW1E47LFB62845 |
| Mileage: | 59,500 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 21 miles hwy |
| Body Style: | SuperCrew 6.5-Foot Bed 4WD |
| Exterior Color: | Red |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L Ecoboost V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2022 Subaru WRX Premium
| VIN Number: | JF1VBAF64N9009763 |
| Mileage: | 55,000 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 26 miles hwy |
| Body Style: | 6-Speed Manual |
| Exterior Color: | Gray |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0-L H-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2019 Dodge Challenger R/T
| VIN Number: | 2C3CDZBT4KH583236 |
| Mileage: | 71,500 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Dark Shadow Grey Clearcoat Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 5.7-L V-8 OHV 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2006 Chevrolet Corvette
| VIN Number: | 1G1YY26U565128983 |
| Mileage: | 48,000 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Red |
| Interior Color: | Ebony |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 6.0-L V-8 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Prominent Motors LLC
1796 Hendersonville Rd Ste S
Asheville, NC 28803
Phone: 828-551-7352
View Map
Print Listing
Recently Viewed Vehicles
2025 Nissan Z
4,500 miles | $29,500
TESTIMONIALS
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I bought a 1994 Corvette, and was in another state. Dan did an excellent job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He was easy to work with and communicated every step of the buying process. He also helped with a couple minor maintenance items, before shipping the car with a fresh oil change and a full tank of gas! Highly recommend, would buy from him again! Joshua Zimmerly - Boise Idaho
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I first bought a 2018 Lexus IS300 from Dan then just bought a 2024 Infinity QX60 Autograph . Dan did an excellent job finding vehicle at my wife's request and good job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He good communicated every step of the buying process. Highly recommend, would buy from him again and again! Kevin Matejko - Danville VA
Copyright © Prominent Motors LLC
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing

