Sold
2014 Porsche 981 Cayman Base
| VIN Number: | WP0AA2A87EK171244 |
| Mileage: | 67,500 miles |
| Efficiency: | 20 miles city / 30 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | White |
| Interior Color: | Blue |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | Premium Unleaded H-6 2.7 L |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2022 Genesis GV70 Sport
| VIN Number: | KMUMCDTC9NU012621 |
| Mileage: | 16,500 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | 3.5-T |
| Exterior Color: | Pearl White |
| Interior Color: | White |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
1989 Porsche 944 S2
| VIN Number: | WP0AB2942KN452344 |
| Mileage: | 87,000 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Coupe |
| Exterior Color: | Black |
| Interior Color: | White |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.0-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2023 Ford Bronco Base
| VIN Number: | 1FMDE5BH2PLA98469 |
| Mileage: | 22,000 miles |
| Efficiency: | 20 miles city / 21 miles hwy |
| Body Style: | 4-Door |
| Exterior Color: | Race Red |
| Interior Color: | Gray |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 2.3-L L-4 TIVCT 16V |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2017 Dodge Charger 392 Daytona
| VIN Number: | 2C3CDXGJ6HH533118 |
| Mileage: | 67,500 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Black |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 6.4-L V-8 OHV 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2020 Toyota Tacoma TRD Off-Road
| VIN Number: | 3TMCZ5AN4LM309207 |
| Mileage: | 71,500 miles |
| Efficiency: | 18 miles city / 22 miles hwy |
| Body Style: | Double Cab Long Bed 4WD V-6 6-Speed Automatic |
| Exterior Color: | Gray |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5L V6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2021 Jeep Grand Cherokee L Limited
| VIN Number: | 1C4RJKBG2M8196038 |
| Mileage: | 48,500 miles |
| Efficiency: | 18 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Burgundy |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.6-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2019 Toyota 4Runner Premium
| VIN Number: | JTEZU5JR4K5209166 |
| Mileage: | 62,000 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 21 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | White |
| Interior Color: | Graphite |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 4.0-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2021 Jeep Wrangler Unlimited Sport
| VIN Number: | 1C4HJXDG9MW594591 |
| Mileage: | 49,000 miles |
| Efficiency: | 17 miles city / 23 miles hwy |
| Body Style: | SUB |
| Exterior Color: | Snazzberry Pearlcoat |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.6-L V-6 DOHC 24V FFV |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2017 Dodge Charger RT Scat Pack
| VIN Number: | 2C3CDXGJ6HH625653 |
| Mileage: | 45,500 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Yellow |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 6.4-L V-8 OHV 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Prominent Motors LLC
1796 Hendersonville Rd Ste S
Asheville, NC 28803
Phone: 828-551-7352
View Map
Print Listing
TESTIMONIALS
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I bought a 1994 Corvette, and was in another state. Dan did an excellent job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He was easy to work with and communicated every step of the buying process. He also helped with a couple minor maintenance items, before shipping the car with a fresh oil change and a full tank of gas! Highly recommend, would buy from him again! Joshua Zimmerly - Boise Idaho
-
Had a great experience working with Dan and Prominent Motors. I first bought a 2018 Lexus IS300 from Dan then just bought a 2024 Infinity QX60 Autograph . Dan did an excellent job finding vehicle at my wife's request and good job answering all my questions, sending photos, and getting additional video for me. He was 100% transparent and honest throughout the process. He good communicated every step of the buying process. Highly recommend, would buy from him again and again! Kevin Matejko - Danville VA
Copyright © Prominent Motors LLC
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing

